The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

KOMUNIKAT W SPRAWIE POMOCY OFIAROM KATAKLIZMU NA FILIPINACH

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_komunika_tbiskupa.jpg

Umiłowani Diecezjanie!

W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o tragedii, jaka dotknęła naród filipiński. Żywioł w postaci tajfunu i trzęsienia ziemi spowodował, że wielu mieszkańców Filipin w jednej chwili utraciło swoich najbliższych i cały dobytek, którym dotychczas dysponowali. Cierpienie wynikłe z tego nieszczęścia i niemoc w jakiej się znaleźli Filipińczycy są wezwaniem dla całego świata o solidarność względem poszkodowanych.

 

Polacy, w tym chrześcijanie katolicy, kierując się m.in. słowami Jezusa: „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili" w takich momentach zawsze okazywali wrażliwe i otwarte serce dla potrzebujących. Zachęcony Waszą, Drodzy Diecezjanie, dotychczasową postawą proszę o włączenie się, w możliwy dla siebie sposób, w pomoc dla naszych braci i sióstr z narodu filipińskiego.

W nawiązaniu do słów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Józefa Michalika „gorąco zachęcam, aby niedziela 17 listopada 2013 r. stała się dniem modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach". Ufam, że zaangażowanie się w tę inicjatywę będzie potwierdzeniem więzi duchowej z tymi, którym w tych dniach przyszło dźwigać ciężki krzyż cierpienia.

Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło solidarności z poszkodowanymi z serca błogosławię