The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2023.03.19

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu !

Dzisiejsze ofiary, które złożymy na tacę są naszą zbiórką na potrzeby naszego kościoła ! Bóg zapłać!

 

Módlmy się w intencji zakończenia ataków na św. Jana Pawła II - Msza św. w środę w intencjach za wstawiennictwem św. Rity

W następną niedzielę - V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy czas rekolekcji! Poprowadzi nas ks. Marcin Bobowicz – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Zielonej Górze! Módlmy się w intencji Rekolekcji , prośmy o moc Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty!

Przygotowanie Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się 20 marca (poniedziałek) o godz.19.00 w Parafii św. Franciszka w Zielonej Górze! Chętnych zapraszamy!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza chętnych do udziału w Studium Nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.dlarodziny.diecezjazg.plw zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

WIELKOPOSTNE CZUWANIE DLA KOBIET – Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza na Wielkopostne Czuwanie dla kobiet – rozpocznie się 25 marca 2023 r. o godz. 16.00 ! Plan czuwania został umieszczony na tablicy ogłoszeń!

W uroczystość Zwiastowania NMP tj. w sobotę 25 marca w czasie Mszy św. będziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Księga, w którą wpisujemy się deklarując 9 miesięcy modlitwy wyłożona jest przy prasie katolickiej w naszym kościele, przy niej znajdują się również foldery z tzw. modlitwą codzienną.

26 marca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie spotkanie dla par starających się o dzieci. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00 o dar rodzicielstwa, a po niej konferencja z psychoterapeutką. Będzie to pierwsze z serii kilku zaplanowanych spotkań. Więcej szczegółów na plakatach i w mediach społecznościowych Sanktuarium w Rokitnie.

Zapraszamy do udziału w kolejnym Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową – 31 marca 2023 r. O godz. 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia; o godz. 16.00 Msza św., a po niej przejazd autokarami do pierwszej stacji. Nabożeństwo na Kalwarii rozpocznie się o godz. 17.30. Zakończymy je o godz. 21.00 w bazylice Apelem maryjnym, a następnie spotkamy się na słodkim poczęstunku dla pielgrzymów. W tegorocznym nabożeństwie rozważania zostaną zaczerpnięte z tekstów śp. Papieża Benedykta XVI. Modlić się będziemy za Kościół powszechny, w sposób szczególny za nasz Kościół diecezjalny, a także o pokój na całym świecie, zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Serdecznie zapraszamy!

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

W Niedzielę Miłosierdzia, 16.04.2023r. odbędzie się tradycyjna PielgrzymkaMaturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę.

Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: "Dążcie do tego, co w górze." (Kol 3,2a) 

POMOC DLA NIKOSIA – W następną niedzielę 26 marca po każdej Mszy Świętej przed kościołem św. Antoniego Padewskiego w Zielonej Górze Przylepie odbędzie się kiermasz ciast i słodkości, a dochód ze sprzedaży tych wypieków w całości zostanie przekazany na leczenie małego Nikosia, który walczy z guzem mózgu. Za każdy dar serca Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół, za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej ! Na nastepną niedzielę redakcja “Gościa Niedzielnego“ przygotowała numer “Gościa Extra”, który będzie poświęcony relkwiom męki Pańskiej! Cena egzemplarza 14 zł!

XXII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas- "Tak,pomagam" – nasz Parafialny Zespół Caritas wystawił dzisiaj kosz na żywność w naszym kościele! Z góry dziękujemy za każdy przekazany produkt spożywczy! Bóg zapłać!

Świece wielkanocne są do nabycia w naszym kościele !. Ofiara za świecę to 20 zł /szt!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzę wielu łask Bożych , życzę owocnego czasu wielkiego Postu!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................