The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Intencje mszalne 2023.03.12

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu !

W następną niedzielę - III niedzielę miesiąca -19 marca br. ofiary, które złożymy na tacę są naszą zbiórką na potrzeby naszego kościoła ! Bóg zapłać!

 

W poniedziałek X rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo oraz owocny pontyfikat.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu ! Poprowadzi nas ks. Marcin Bobowicz – wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Zielonej Górze! Módlmy się w intencji Rekolekcji , prośmy o moc Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym można złożyć jałmużnę postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

WIELKOPOSTNE CZUWANIE DLA KOBIET – Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza na Wielkopostne Czuwanie dla kobiet – rozpocznie się 25 marca 2023 r. o godz. 16.00 ! Plan czuwania został umieszczony na tablicy ogłoszeń!

W dniach 17-19 marca 2023 r. w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz – diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej wraz z młodzieżą zaangażowaną w duszpasterstwo diecezjalne. Hasło rekolekcji brzmi: „SILOE - PRZEŻYJ” Koszt rekolekcji wynosi 160 zł.

CARITAS DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ - 1,5% podatku - 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania
charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 - podany na plakacie oraz stronie
www.caritaszg.pl).

XXII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas- "Tak,pomagam" odbędzie się w dniach 17.03 do 18.03.2023 r (piątek i sobota) w sklepach na terenie naszej Diecezji. Nasz PZC przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepie Biedronka przy ulicy Zjednoczenia 106. Poza tym zostanie wystawiony kosz na żywność w naszym kościele od 18 marca br. Z góry dziekujemy za każdy przekazany produkt spożywczy!

26 marca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie spotkanie dla par starających się o dzieci. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00 o dar rodzicielstwa, a po niej konferencja z psychoterapeutką. Będzie to pierwsze z serii kilku zaplanowanych spotkań. Więcej szczegółów na plakatach i w mediach społecznościowych Sanktuarium w Rokitnie.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół, za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych!Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł Gość Niedzielny -10 zł !Zachęcam do czytania prasy katolickiej !

Świece wielkanocne są do nabycia w naszym kościele !. Ofiara za świecę to 20 zł /szt!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzę wielu łask Bożych , życzę owocnego czasu wielkiego Postu!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Piotr Adam Benderski, stanu wolnego , zamieszkały w Świebodzinie oraz Dominika Maria Pawłowska, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze /ZAPOWIEDŹ 2/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................