The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.12.25

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_bozenarodzenieok.jpg

Życzymy niezłomnej wiary, że Jezus naprawdę się narodził.
Życzymy każdemu, aby podczas tegorocznych świąt Bóg narodził się w waszych sercach i je odmienił na swój obraz.Niech rodzący się Chrystus przyniesie Wam dużo pokoju i miłości, niech szczodrze obdarza
Was swymi łaskami
ks. Proboszcz

 

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego!

Jutro – 26 grudnia (poniedziałek) - święto Św. Szczepana , pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego ! We wtorek święto Św. Jana Apostoła Ewangelisty (poświęcenie wina), w środę święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Do wspólnej modlitwy zapraszam!

W dniu jutrzejszym ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na KUL oraz IFT w Zielonej Górze. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę rozpoczniemy:

- 28 grudnia (środa) – ul. Polna , Źródlana oraz ul. Szybowcowa

- 29 grudnia (czwartek) – ul. Sosnowa oraz ul. Osiedlowa , Akacjowa

- 30 grudnia (piątek) – ul. Winna i Sadowa oraz ul. Dojazdowa oraz Strumykowa (kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30)

Msze św. do końca roku w dni powszednie o godz.18.00! Zapraszam do wspólnej modlitwy!

W Nowym Roku 2023 kolędę rozpoczniemy 2 stycznia br. - informacje kolędowe zostaną podane w Nowy Rok !

Już dzisiaj pragnę zaprosić naszych Drogich Parafian oraz Gości na wspólne kolędowanie z Chórem Con Spirito z Parafii św. Ducha z Zielonej Góry , które obędzie się 15 stycznia br. o godz.17.00 w naszym kościele (niedziela) ! Na Mszy św. o godz.18.00 również Chór Con Spirito będzie z nami! Zapraszamy! Niech radość Bożego Narodzenia trwa w naszych sercach i rodzinach!

W tym roku wyjątkowo w piątek (30 grudnia br.) przypada– świętoŚwiętej Rodziny Jezusa , Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński na ten dzień mając na względzie dobro duchowe wiernych , na podstawie kan. 87 i 88 KPK, wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także innym katolikom przebywającym w tym dniu na jej terytorium udziela dyspenzy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego , nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do zastąpienia tych praktyk innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności .

W sobotę 31 grudnia 2022 roku we wspomnienie św. Sylwestra , ostatni dzień roku kalendarzowego – na Mszy św. o godz.18.00 będziemy dziękować za miniony rok i prosić o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku 2023!

W przyszłą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023,Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. o godz.10.30,12.00 oraz 18.00 (nie ma Mszy św. o godz.8.00)

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00! 

Można nabyć prasę : Tygodnik Niedziela z dodatkiem- w cenie 10 zł ; Gość Niedzielny – 15 zł (wydanie 2-tygodniowe) oraz dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny – 7 zł ! Zachęcam do czytania prasy katolickiej !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech Boża Dziecina błogosławi nam Wszystkim i naszym Rodzinom!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................