The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.12.18

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_bozenarodzenieok.jpg

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu ! Pan jest blisko!

Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszej świątyni! Bóg zapłać!

Msze św. Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w tygodniu o godz. 18.00 do piątku ! Przynosimy ze sobą lampiony! Dzieci zapraszam na roraty we wtorek !

 

We wtorek 20 grudnia po Mszy św. zapraszam chętnych do strojenia choinek!

W środę 21 grudnia postawimy szopkę o godz. 9.00 ! Chętnych do pomocy serdecznie zapraszam!

Pragnę serdecznie podziękować za podarowanie choinek do naszego kościoła na święta. Podziękowania kieruję jak co roku do Państwa Łucji i Wojciecha Okoniewskich z ul. Polnej – Bóg zapłać! - a zarazem zachęcam wszystkich szczególnie naszych Parafian do samodzielnego wybierania choinek na plantacji w Przylepie przy ul. Źródlanej!

W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego – prosimy o zachowanie tradycyjnego postu.

Na pamiątkę gwiazdy betlejemskiej, o której mówi św. Mateusz, a którą ujrzeli Mędrcy „bardzo się uradowali” w Polsce rozpoczyna się uroczysta Wieczerza Wigilijna, gdy ukaże się pierwsza gwiazda na niebie. Wieczerza ma charakter religijny . Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom!

Msza św.Pasterkowa : - o godz. 22.00
- o godz. 24.00 – W intencji całej naszej Parafii
Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im.ks.Bpa Wilhelma Pluty. Bóg zapłać!

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25 grudnia -Msze św. o godz. 10.30, 12.00, 18.00. ( nie ma Mszy św. o godz. 8.00) !

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć ŚWIECE na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała– 10 zł., duża – 20 zł.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wszelki dar serca naszych Drogich Parafian ! Dziękujemy za przekazane dotychczas produkty podczas zbiórki żywności! Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni w zeszłym roku liturgicznym .Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy dzisiaj - I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i na kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Wpłatę można dokonać na konto naszej Parafii, można też kopertę z ofiarą złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę tak jak dotychczas (z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela z Dodatkiem – 10 zł ,Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Niech Czas Bożego Narodzenia będzie dla nas i naszych Rodzin czasem Błogosławieństwa Bożej Dzieciny a nasze życie niech się stanie podążaniem do Betlejem gdzie narodzi się nam Zbawiciel w naszych sercach i w naszych Rodzinach!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710