Ogłoszenia parafialne 2022.05.23

Dzisiaj w niedzielę zapraszam na Nabożeństwo Majowe – poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.15 , w pozostałe dni nabożeństwa o godz. 17.30!

Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

2 czerwca – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w parafii

4-5 czerwca – Program rocznicowy w Gorzowie Wlkp.

5 czerwca – Główne obchody

12.00 – Msza św. w katedrze pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego;

13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny

15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II

17.00 – Koncert: Joszko Broda i zespół Dzieci z Brodą.

Jubileusz 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej,
Odpust ku czci MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

13-15 czerwca - Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe (szczegóły na plakacie)

16 czerwca (Boże Ciało) – Uwielbienie Młodych, 19.30

17 czerwca – Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

18 czerwca – Jubileusz Diecezji – Obchody centralne

10.00 – Różaniec

11.00 – Katecheza jubileuszowa

12.00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

Festyn rodzinny – w programie m. in: poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu „Drzewiczanie”
z Kostrzyna n. Odrą, atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, kiermasz produktów regionalnych.

W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.

W tym roku już po raz 85. nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki są słowa: ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz - Patronką Nauczycieli Polskich".  Z tej okazji przygotowany został przez Krajowe Biuro ds. duszpasterstwa nauczycieli plakat zachęcający do udziału w pielgrzymce.

Nowe korony dla Królowej Pokoju w Otyniu – Uroczystość ukoronowania nowymi koronami figury Matki Bożej i Dzieciątka Jezus odbędzie się 29 maja  w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu.

W programie:

11.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

12.00 – Różaniec

13.00 - Msza św. pod przew. abp. Andrzeja Dzięgi oraz bp. Tadeusza Lityńskiego z nałożeniem nowych koron

Agapa na Rynku

15.30 – Program artystyczny

19.00 – Siedem Lamp – Koncert Zespołu Ewangelizacyjnego Syjon (w sanktuarium)

21.00 – Apel Maryjny

Zapraszamy na MIASTECZKO OJCOWSKIE w dniach 10-12 czerwca br. do Gubina na Stadion Miejski. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin. Tematem będzie ojcostwo, które będzie się przewijało przez warsztaty, zabawy, występy muzyczne, konkursy, zawody, strefy artystyczne i akcji, nabożeństwa głównie pod wieczór itd. Więcej szczegółów nastronie:  https://ojcostwopowolaniem.pl/miasteczko/ i na plakacie na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – rozpocznie się w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze dnia 5 czerwca (niedziela) Mszą św. o godz.18.00! Spotkania będą odbywać się codziennie do soboty 11 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 . Chętnych zapraszamy!

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

…………………………………………………………………………