The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.05.01

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna! Niech Światło Wielkanocnego Poranka rozjaśnia nasze serca i oświeca drogi życiowe, niech Zwycięstwo Jezusa stanie się naszym udziałem, niech Jezus żyje i króluje w naszych Rodzinach i w naszej Parafii!

Zapraszam na Nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 17.30 w dni powszednie , w niedzielę na 17.15!

 

Trwa przygotowanie Parafii do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. dzieci z klas III ! Porządek przygotowań dla DZIECI KOMUNIJNYCH zostanie podany w przyszłą niedzielę !

We wtorek UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI , Głównej Patronki Polski – Msze św. -porządek niedzielny – 8.00 , 10.30, 12.00 oraz 18.00! Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny ! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Nabożeństwo majowe o godz.17.30!

Młodzież z Grupy Młodszej – klasa VII – zapraszam na spotkanie w środę na godz. 18.30 do naszego kościoła!

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca!

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji! Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

I piątek – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

I sobota – Wychodząc naprzeciw prośbie Matki Bożej w najbliższą sobotę o godz.17.00 będziemy trwać na modlitwie Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi! Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. o godz.18.00! Do wspólnej modlitwy zapraszam!

Nabożeństwo to ma na celu wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za 5 rodzajów obelg i bluźnierstw:

- Za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,

- Za bluźnierstwa przeciwko Jej Dziewictwu,

-Za bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka,

-Za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność i wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki,

-Za bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w świętych wizerunkach.

Warunki , które trzeba spełnić:

- Spowiedź Święta w intencji wynagradzającej (spowiedź może się odbyć także np. w pierwszy czwartek lub piątek miesiąca, ale koniecznie w tej intencji),

-Przyjęcie Komunii Świętej w pierwszą sobotę miesiąca,

-Odmówienie Różańca (co najmniej jednej części) w intencji wynagradzającej,

-Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi, ale bez odmawiania Różańca.

Matka Boża obiecała każdemu, kto choć raz odprawi to nabożeństwo, że przybędzie w godzinie jego śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Warto więc wziąć udział w tym nabożeństwie!

Zapraszamy na MIASTECZKO OJCOWSKIE w dniach 10-12 czerwca br. do Gubina na Stadion Miejski. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin. Tematem będzie ojcostwo, które będzie się przewijało przez warsztaty, zabawy, występy muzyczne, konkursy, zawody, strefy artystyczne i akcji, nabożeństwa głównie pod wieczór itd. Więcej szczegółów na stronie: https://ojcostwopowolaniem.pl/miasteczko/ i na plakacie na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych ! Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech światło Wielkanocnego Poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą . Niech Chrystus Zwycięzca obdarza siłą, zdrowiem i wszelkim Błogosławieństwem. ALLELUJA!

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE1.Pyrzyński Michał ,stanu wolnego , zamieszkały w Zielonej Górze , ul. Przylep-Solidarności 6 oraz Niesyn Paulina , stanu wolnego, zamieszkała Boryń 4/3 - Czerwieńsk /ZAPOWIEDŹ 2/

2. Zadworny Andrzej Gracjan, stanu wolnego , zamieszkały w Kowarach , ul. Bema 1/5 oraz Borek Monika Anna, stanu wolnego, zamieszkała w Zielonej Górze, ul. Przylep-Kolista 6 /ZAPOWIEDŹ 2/

Jeśli ktoś zna przyczyny uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku ww. Osobom – proszę by w sumieniu zgłosił je w Biurze Parafialnym!