The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.04.10

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png 

W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Palmową – na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm!

SZCZYT LITURGI CAŁEGO ROKU STANOWIĄ TRZY ŚWIĘTE DNI:

* Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

 

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00!

* Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać każdego dnia po Mszy o 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00!

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, składa się z trzech części:
liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie kapłan przeniesie Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja od 9.00 do godz. 24.00, Plan dla Żywego Różańca zostanie wywieszony w gablocie.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

* Wielka Sobota- w każdej rodzinie w tym dniu przygotowujemy pokarmy do poświęcenia. Poświęcenie pokarmów: 9.30, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00.
Pamiętajmy w tym dniu o Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele, która będzie trwała do godz. 20.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 18.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i Mszy św. Paschalnej. Na liturgię tego dnia przynosimy ze sobą świece.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 10.30, 12.00 i o 18.00.

W II Dzień Świąt Wielkanocy Msze św. według porządku niedzielnego. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.

DZISIAJ - NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI O GODZ. 17.00 !

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek, środę o 17.30.

Zachęcamy tradycyjnie do udekorowania figur i krzyży z racji świąt.

Można nabyć prasę katolicką : tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 8 zł oraz Gość Extra – Ojciec Pio w cenie 10 zł !

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można złożyć do puszki pod chórem! Za już złożone Bóg zapłać!

Przy wyjściu z naszego koscioła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Świece Wielkanocne w cenie 20 zł i palmy !

Parafialny Zespół Caritas wystawił od 27 marca br. kosz , do którego można wzorem lat ubiegłych przynieść produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla najuboższych w naszej Parafii! Wielkie stokrotne Bóg zapłać dla naszych Kochanych Parafian!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Bóg zapłać za ofiary złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi ! Trwajmy na modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

…………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710Panie pobłogosław świat, daj zdrowie ciałom i pocieszenie

sercom. Chcesz bysmy się nie lękali. Ale nasza wiara jest

słaba i boimy się. Ale Ty, Panie, nie zostawiaj nas na łasce

burzy. Panie błogosław Nam wszystkim!