The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.03.02

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png 

Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu!

Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek!

We wtorek modlimy się w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Antoniego – Patrona naszej Wspólnoty Parafialnej!

 

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej diecezji!Przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

Młodzież z Grupy Starszej przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przyjmie ten Sakrament w Parafii św. Alberta w Zielonej Górze dnia 21 kwietnia(czwartek) br. o godz. 18.00 ! W dniu jutrzejszym tj. 4 kwietnia br. na Mszę św. o godz.18.00 zapraszam tę młodzież ! Po Mszy św. odbędzie się spotkanie informacyjne! Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej!

Do parafii dotrą w najbliższym czasie materiały informacyjne Fundacji Centrum Rodziny z Zielonej Góry, która w powstającej nowej siedzibie będzie prowadzić m. in. hospicjum perinatalne. Hospicjum perinatalne to miejsce przyjazne rodzinom, u których została zdiagnozowana w ciąży wada letalna u ich dziecka. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w zachodniej Polsce. Te materiały będą udostępnione wiernym naszej parafii!

Organizowana jest X Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów do Rokitna – 24 kwietnia 2022 roku – Program Pielgrzymki podany poniżej:

- 13.00 – Spotkanie motocyklistów przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie – zawiązanie wspólnoty

- 13.30 – Wspólny przejazd do Sanktuarium w Rokitnie

- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w Bazylice Rokitniańskiej

- Poświęcenie motocykli

- Agapa dla uczestników pielgrzymki

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (do 1992 Diecezji Gorzowskiej), jubileuszowym wotum duchowieństwa będzie rozpoczynająca się po I Niedzieli Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy w gorzowskiej katedrze (czwartki: 8.00-18.00) i zielonogórskiej konkatedrze (pon.-pt.: 15.00-18.00). Posługę pełnić będą księża dekanatów obu miast, kurialiści i inni.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W okresie wielkopostnym możemy złożyć jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Zapraszam ministrantów oraz kandydatów, tych którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu z klasy III oraz IV na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do kościoła!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy ! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00! 

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Gość Extra- Ojciec Pio – 10 zł ! Zachęcam ! 

Świece wielkanocne będą do nabycia w naszym kościele . Ofiara za świecę to 20 zł /szt.!

W naszym kościele od dzisiaj stoi KOSZ NA ŻYWNOŚĆ DLA POTRZEBUJĄCYCH! Bóg zapłać za dar serca!

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi ! Trwajmy na modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie!

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz……………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

....................................................................................................................."Trzymaj się zawsze świętego Kościoła katolickiego. Tylko on może Ci dać prawdziwy pokój, ponieważ posiada w Sakramencie Jezusa, który jest prawdziwym Księciem Pokoju."

Ojciec Pio