The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.03.27

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu tzw. „laetare” – można grać solowo na organach. Ołtarze można przyozdabiać kwiatami!

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca!

I PIĄTEK – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

I SOBOTA – W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi!

 

Młodzież z Grupy Starszej przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przyjmie ten Sakrament w Parafii św. Alberta w Zielonej Górze dnia 21 kwietnia(czwartek) br. o godz. 18.00 ! Już dzisiaj pragnę poinformować o spotkaniu w naszym kościele , które odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia br. o godz.18.00 na Mszy św.! Obecność obowiązkowa!

Do parafii dotrą w najbliższym czasie materiały informacyjne Fundacji Centrum Rodziny z Zielonej Góry, która w powstającej nowej siedzibie będzie prowadzić m. in. hospicjum perinatalne. Hospicjum perinatalne to miejsce przyjazne rodzinom, u których została zdiagnozowana w ciąży wada letalna u ich dziecka. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w zachodniej Polsce. Te materiały będą udostępnione wiernym naszej parafii!

DZIEŃ SKUPIENIA DLA PAR NIESAKRAMENTALNYCH DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO- GORZOWSKIEJ – pod hasłem

"ADAMIE [EWO]... GDZIE JESTEŚ ?" (Rdz 3.9)

Kiedy : 9/04.2022 od godz. 10.30 (sobota przed niedzielą palmową)

Gdzie : Głogów - Dom "Uzdrowienia Chorych" – Głogów

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (do 1992 Diecezji Gorzowskiej), jubileuszowym wotum duchowieństwa będzie rozpoczynająca się po I Niedzieli Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy w gorzowskiej katedrze (czwartki: 8.00-18.00) i zielonogórskiej konkatedrze (pon.-pt.: 15.00-18.00). Posługę pełnić będą księża dekanatów obu miast, kurialiści i inni.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W okresie wielkopostnym możemy złożyć jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Zapraszam ministrantów oraz kandydatów, tych którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu z klasy III oraz IV na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do kościoła!

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Świece wielkanocne będą do nabycia w naszym kościele . Ofiara za świecę to 20 zł /szt.!

W naszym kościele od dzisiaj stoi KOSZ NA ŻYWNOŚĆ DLA POTRZEBUJĄCYCH! Bóg zapłać za dar serca!

To, co dzieje się dziś w Ukrainie, powinno być dla nas, chrześcijan, wyzwaniem i mobilizacją do jeszcze większego zaangażowania się w modlitwę o przywrócenie pokoju w ogarniętej wojną Ukrainie. Powinniśmy także, w miarę swoich możliwości, wspierać Ukrainę w jej materialnych potrzebach i wspierać tych, którzy przed wojną będą uciekać z Ukrainy! Trwajmy na modlitwie!  

PomagamUkrainie.gov.pl 

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi ! Trwajmy na modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie!

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz……………………………………………………………………KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710.....................................................................................................................

"Trzymaj się zawsze świętego Kościoła katolickiego. Tylko on może Ci dać prawdziwy pokój, ponieważ posiada w Sakramencie Jezusa, który jest prawdziwym Księciem Pokoju."

Ojciec Pio