The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.03.13

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. W tym roku obchodzona jest pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa”- kto pragnie złożyć ofiarę na potrzeby misjonarzy może to uczynić dzisiaj składając ofiarę do puszki „Ad Gentes”! Bóg zapłać!

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej - Rekolekcje Wielkopostne ! Przewodnikiem tych ćwiczeń duchowych będzie ks. Mariusz Łuszczek – kapelan naszego Hospicjum oraz wikariusz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze! Prośmy o dary Ducha Świętego dla naszego Rekolekcjonisty i dla nas!

 

Nauki rekolekcyjne na wszystkich niedzielnych Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9.00 i 18.00! Spowiedź we wtorek – 15 marca (wtorek) od 8.00 – 9.00 oraz od 16.30 – 18.00!Trwajmy na modlitwie w intencji naszych ćwiczeń duchowych oraz w intencji Ojca Rekolekcjonisty! Zachęcam do udziału w rekolekcjach i do przystąpienia do Sakramentu Pokuty!

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania (grupa starsza oraz młodsza) będzie miała spotkanie w poniedziałek 14 marca br. o godz.16.30 w kościele !

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (do 1992 Diecezji Gorzowskiej), jubileuszowym wotum duchowieństwa będzie rozpoczynająca się po I Niedzieli Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy w gorzowskiej katedrze (czwartki: 8.00-18.00) i zielonogórskiej konkatedrze (pon.-pt.: 15.00-18.00). Posługę pełnić będą księża dekanatów obu miast, kurialiści i inni.

Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. na godz.12.00 w następną niedzielę 20 marca br.! Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W okresie wielkopostnym możemy złożyć jałmużną postną – ofiarę za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Zapraszam ministrantów oraz kandydatów, tych którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu z klasy III oraz IV na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do kościoła!

1% podatku – 100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatków z naszych PITów. Zachęcamy , by wpisać KRS naszej Caritas (226818- podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl) . Warto , by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Świece wielkanocne będą do nabycia w naszym kościele od Niedzieli 13 marca . Ofiara za świecę to 20 zł /szt!

W dniach od 25-26 marca br. (piątek i sobota) , w sklepach na terenie całej diecezji przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Nasz Parafialny Zespół Caritas będzie w Biedronce przy alei Zjednoczenia 106! W naszym kościele kosz na żywność zostanie wystawiony od niedzieli 27 marca 2022 roku!

To, co dzieje się dziś w Ukrainie, powinno być dla nas, chrześcijan, wyzwaniem i mobilizacją do jeszcze większego zaangażowania się w modlitwę o przywrócenie pokoju w ogarniętej wojną Ukrainie. Powinniśmy także, w miarę swoich możliwości, wspierać Ukrainę w jej materialnych potrzebach i wspierać tych, którzy przed wojną będą uciekać z Ukrainy! Trwajmy na modlitwie!  

PomagamUkrainie.gov.pl 

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 5 zł ! Zachęcam !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

 

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

……………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................