The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.02.27

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego!

Rozpoczyna się w Kościele 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ! Przy wyjściu z naszego kościoła obok prasy katolickiej została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości w której możemy wpisać swoją deklarację dobrowolnej abstynencji!

W środę Popielec , rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami- seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów! Bóg zapłać! Msze św. o godz.9.00 oraz 18.00!

W tym tygodniu I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.

I CZWARTEK- przed Mszą św. od godz. 17.00 – czuwanie modlitewne i modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne! Adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z Sakramentu Spowiedzi od godz. 17.00!

I PIĄTEK – okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00! Chorych naszej Parafii odwiedzę w godzinach porannnych!

I SOBOTA – W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi!

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowejpo Mszy św. o godz. 18.00! Ta Droga Krzyżowa będzie ofiarowana w intencji o trzeźwość w naszym narodzie, zmniejszenia spożycia alkoholu i wyzwolenie trwających w nałogu! Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam! Dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 ! Zapraszam!

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM! Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem! Bóg zapłać!

W zbliżającym się okresie wielkopostnym składamy jałmużną postną – ofiar za udzielone dyspenzy w ciągu roku!

Zapraszam ministrantów oraz kandydatów, tych którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu z klasy III oraz IV na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do kościoła!

1% podatku – 100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatków z naszych PITów. Zachęcamy , by wpisać KRS naszej Caritas (226818- podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl) . Warto , by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 5 zł ! Zachęcam !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas Czasem Zadumy nad naszym życiem! Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz……………………………………………………………………KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo,

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił. 

Św. Antoni z Padwy