The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Intencje mszalne 2022.02.20

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Nasza Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska włącza się w modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Dlatego we wszystkich kaplicach i kościołach diecezji podczas Mszy św. modlimy się o pokój na Ukrainie a na końcu Mszy św. w tej intencji odśpiewamy Suplikację!

We wtorek święto Katedry św. Piotra, Apostoła (możliwość zyskania odpustu za nawiedzenie kościoła katedralnego) .

 

Dzisiejsze ofiary, które złożyliśmy na tacę są naszą miesięczną zbiórką w miesiącu lutym na potrzeby naszej świątyni! Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą Niedzielę 27 lutego 2022 roku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu .

Rekolekcje Wielkopostne + Akademia Dojrzewania

W dniach 4-6 marca 2022r. w Rokitnie odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży połączone z warsztatami Akademii Dojrzewania dotyczących tworzenia i przeżywania relacji pod hasłem: „Bliżej – siebie, Boga, braci”. Poprowadzi je ks. Marcin Paś – diecezjalny duszpasterz młodzieży z Gliwic, zaangażowany w Festiwal Życia w Kokotku - największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie dla młodych na Śląsku, aktywnie działający także w mediach społecznościowych.

Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży żeńskiej i męskiej od 15 roku życia wzwyż. Koszt rekolekcji wynosi 140 zł. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294).

Zapisów należy dokonywać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, dostępnego tutaj: Zgłoszenie Rekolekcje Wielkopostne + Akademia Dojrzewania Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do końca lutego lub do wyczerpania miejsc.

 

Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich

 

W sobotę, 12 marca 2022r., odbędą się w Przemkowie III Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich o Puchar Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego. Program wydarzenia wygląda następująco:

10.00 Eucharystia  - Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie, ul. Ratuszowa 6

11.00 Rozgrywki Szachowe - Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3

15.00 Obiad

15.30 Wręczenie nagród

W załączniku znajduje się regulamin rozgrywek. Zgłoszeń ministrantów należy dokonywać elektronicznie, poprzez wypełnienie formularza dostępnego tutaj: Zgłoszenie - Szachy

Po zgłoszeniu, każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie zgłoszenia oraz do wypełnienia ankietę covidową oraz klauzlę RODO. Zapisy do 6 marca. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał Płończak (tel. 609 086 577).

Rekolekcje dla młodzieży męskiej „Bohaterowie Boga”

W dniach 18-20 marca 2022r. w Rokitnie odbędzie się kolejna seria rekolekcji dla młodzieży męskiej „Bohaterowie Boga”. Koszt 140 zł. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj: Zgłoszenie - Bohaterowie Boga

Szczegółowych informacji udziela ks. Damian Drop (tel. 792 924 344).

1% podatku – 100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatków z naszych PITów. Zachęcamy , by wpisać KRS naszej Caritas (226818- podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl) . Warto , by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej!Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy !

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00!

Ministrantów i kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza zapraszam na spotkanie w sobotę na godz.10.30 do naszego kościoła!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 5 zł ! Zachęcam !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi !ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

……………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710.....................................................................................................................Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo,

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.

Św. Antoni z Padwy