The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2022.02.06

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego!

Dzisiaj – Niedziela przed Światowym Dniem Chorego - po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów ! Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

W piątek – 11 lutego br. - wspomnienie NMP z Lourdes – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO . Modlimy się w intencji chorych ! Po Mszy św. - możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych !

 

Ten XXX Światowy Dzień Chorego (piątek, 11 lutego) w naszej diecezji odbędzie się pod hasłem „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest Miłosierny”. Uroczystości centralne w Zielonej Górze i rejonowe z udziałem kapelanów rejonowych służby zdrowia – Msze św. w intencji osób chorych z udzieleniem sakramentu chorych. Plan tych uroczystości został wywieszony w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii!

Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. w następną niedzielę tj. 13 lutego do naszego kościoła na godz.12.00 wraz z rodzicami . Na Mszy św. zostaną poświęcone świece komunijne . Po Mszy spotkanie z Rodzicami.

Bóg zapłać za ofiary już złożone na sprzątanie naszej świątyni ale także na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej! Począwszy od nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego , który rozpoczęliśmy od I Niedzieli Adwentu możemy tak jak w roku ubiegłym złożyć ofiarę roczną od rodziny na sprzątanie naszej świątyni i kwiaty – ta ofiara to 60 złotych !Bóg zapłać za zrozumienie troski o nasz Dom Modlitwy ! 

Przypominamy , że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców i chrzestnych obowiązują 4 nauki.

W naszej Parafii te 4 nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Przylepie-Zielonej Górze, a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00! 

Zapraszam na Pielgrzymkę Autokarową „Włoskie Wakacje” połączoną z odpoczynkiem w dniach 18-28 lipca 2022 roku ! Koszt Pielgrzymki wynosi 2830 zł +opłaty w wysokości 150 Euro płatne w autokarze! Chętnych zapraszam!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela – 8 zł , Gość Niedzielny-8 zł oraz Mały Gość Niedzielny – 5 zł ! Zachęcam !

Dziękuję Parafianom i Wszystkim przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz

……………………………………………………………………KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO -

Santander Bank Polska S.A. :

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710

.....................................................................................................................

Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo,

lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.

Św. Antoni z Padwy