The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

Ogłoszenia parafialne 2021.11.21

Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_aantoni.png

W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla – ostatnia w roku liturgicznym ! Na Mszy św. o godz.12.00 gromadzą się dzieci z klas III , które przygotowują się do I Komunii św. ! Polecajmy w modlitwach te  dzieci i ich rodziców ! 

Dzisiaj  Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Ta dzisiejsza niedziela jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży! 

 

Ofiary, które złożymy na tacę dzisiejszej niedzieli są naszą miesięczną zbiórką na potrzeby naszego kościoła! Bóg zapłać! To trzecia niedziela miesiąca!

Za tydzień przeżywać będziemy I Niedzielę Adwentu – nowy rok liturgiczny. 

Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film Nędzarz i madame, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się Bratem Albertem – przyszłym świętym. Gorąco zachęcam, by wybrać się do kina , poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas! Okazja ku temu nadarza się – dnia 26 listopada br. (piątek) o godz.17.00. Zapraszamy do kina . Cena biletu to 15 zł. Zapisy u Pani Marii Plewy! 

Począwszy od jutra (22 listopada br.) przez dziewięć dni do 30 listopada rozpoczniemy Nowennę za Polskę – w intencji naszej Ojczyzny ; po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do św. Andrzeja Boboli i zakończymy ją modlitwą „Pod Twoją obronę” . Byłoby pięknie , gdyby w tych dniach osoby włączające się w nowennę do św. Andrzeja Boboli uczestniczyły we Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w intencji naszej Ojczyzny – zachęcam gorąco! 

W kościele w Wilkanowie dnia 25 listopada br. ( o godz. 19.00) zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dotkniętych blogami z nabożeństwem różańcowym przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju. 

Za tydzień będziemy przeżywali I Niedzielę Adwentu! Na każdej Mszy św. po ogłoszeniach zostaną poświęcone (pobłogosławione) opłatki na stół wigilijny , które będzie można nabyć przed i po każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie. Wiemy , że pośród nas są osoby samotne, starsze, które nie wychodzą z domów – zatroszczmy się o nie , aby w tym trudnym czasie do każdej z nich dotarł opłatek na stół wigilijny …..pobłogosławiony opłatek ….. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele na potrzeby naszej świątyni, Parafii! Serdeczne Bóg zapłać! Opłatki  w tym roku również nie będą roznoszone przez Osoby z naszej Parafii chociaż  nie będzie ogólnych obostrzeń – ale ze względu na trwający jeszcze czas epidemiologiczny i dla  naszego bezpieczeństwa ! 

Pierwszą  Niedzielą Adwentu za tydzień rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny w Kościele! Zwracam sie z uprzejmą prośbą do Wszystkich Parafian w tym nowym roku liturgicznym o to -  kto utożsamia się z naszą Wspólnotą , i komu zależy na tym by nasze miejsce  modlitwy było czyste i piękne o ofiarę na sprzątanie naszego kościoła (60 zł)  : wpłatę można dokonać wzorem roku ubiegłego na konto naszej  Parafii, można też kopertę z ofiarą  złożyć do skrzynki przy wejściu do naszego kościoła albo też złożyć na tacę tak jak dotychczas (z podpisaniem z imienia i nazwiska ;adres) . Bóg zapłać  za zrozumienie  troski o nasz Dom Modlitwy !

Pragnę serdecznie podziękować Naszym Kochanym Parafianom za ofiary składane na nasz kościół , za troskę i służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej ! Pragnę serdecznie podziękować Naszym Drogim Parafianom, którzy rozumieją potrzeby naszej świątyni i składają ofiary na kwiaty, na sprzątanie!  Bóg zapłać!

KOLĘDA - wiemy jak w trudnym ,wymagającym  czasie przyszło nam żyć – w ubiegłym roku z uwagi na pandemię koronawirusa nie było tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy ; odbyły się wizyty duszpasterskie w sposób hybrydowy, tzn. w intencji mieszkańców ulic parafii były odprawiane Msze św. , a jednocześnie niektórzy Parafianie zaprosili kapłana do domu po wcześniejszym zaproszeniu. W tym roku co do tegorocznej kolędy nasi Parafianie będą mieli możliwość zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską  do swojego domu, mieszkania po wcześniejszym zgłoszeniu – otóż zaproszenia na kolędę począwszy od I Niedzieli Adwentu będą wyłożone przy wejściu do naszego kościoła! Kto pragnie zaprosić kapłana po kolędzie i życzy sobie spotkania z kapłanem z Błogosławieństwem na cały rok (poświęcenie nowego domu, mieszkania)  może zgłosić za pomocą karty- zaproszenia do 20 grudnia br. 

Informację o  odwiedzinach duszpasterskich podam w czasie poświątecznym! Niech Bóg błogosławi naszym Rodzinom! 

W sobotę o godz.10.30 zbiórka ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej ołtarza  ! 

Przypominamy, że zgodnie z nowym Programem Chrzcielnym w naszej Diecezji rodziców  i chrzestnych obowiązują 4 nauki. W naszej Parafii te cztery nauki są rozłożone na 2 spotkania w ciągu 2 miesięcy. 

Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątki miesiąca! Nauki chrzcielne rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele w Zielonej Górze – Przylepie, a po niej spotkanie w salce na plebanii! CHRZTY ODBYWAJĄ SIĘ W 2 i 4 NIEDZIELĘ MIESIĄCA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00!

Można nabyć prasę: tygodnik Niedziela - 6zł , Gość Niedzielny-6 zł ! Zachęcam ! 

Dziękuję Parafianom i Wszystkim  przybyłym Gościom za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim Pan błogosławi !

ks. Dariusz Karpezo – Proboszcz 

………………………………………………………………………

KONTO PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO - 

Santander Bank Polska S.A. : 

84 1090 2532 0000 0001 1372 0710 

......................................................................................................................


Nie sądź i nie karć człowieka błądzącego surowo, lecz łagodnie.

Gdybyś chciał ratować człowieka ugrzęzłego w bagnie,

to byś go nie wpychał głębiej, ale podnosił.